W kuchennym amoku

Wpis

wtorek, 13 sierpnia 2013

Kuchnia koszerna

Kuchnia koszerna to głównie różnego rodzaju ryby. Według tej religii ryba jest symbolem płodności i dlatego też wiele wieczornych posiłków to właśnie ryba. Jednym ze znakomitych przepisów jest ryba faszerowana, którą należy oczyścić napełnić farszem i zaszyć. Następnie trzeba ją gotować i podawać ostudzoną i pokrojoną w plastry. 

Polacy mają coraz bardziej otwarte poglądy i umysły. Powoli stajemy się tolerancyjnym społeczeństwem i to co jeszcze kilka lat temu nas szokowało teraz wydaje się być normalnością. Co prawda zdarzają się jeszcze ekstremalne przypadki nienawiści i rasizmu jednak większość z nas godzi się już na poznawanie nowych kultur.


 

A to co nas najbardziej przyciąga w poznawaniu nowych nacji jest to kuchnia. Nigdy nie uda nam się dobrze poznać żadnego kraju jeżeli nie będziemy próbować regionalnych potraw. Dzisiaj postanowiłam Wam przybliżyć kuchnię koszerną. Chociaż my Polacy często mamy na pieńku z tą religią to trzeba przyznać, że w kultywowaniu tradycji są oni naprawdę dobrzy.Kuchnia koszerna to narodowa kuchnia Żydów, wiążąca się z wieloletnią tradycją i charakteryzująca się przestrzeganiem koszerności. Potrawy według zasad obowiązujących w Biblii dzieli się na koszerne czyli na te dozwolone oraz na te zakazane. Kuchnia koszerna wyklucza spożywanie niektórych mięs, krwi, skorupiaków, niektórych ryb oraz łączenie mięsa z mlekiem. Oczywiści Żydzi mogą jeść mięso, ale muszą mieć pewność co do jego pochodzenia, jeżeli dane zwierze nie zostało ubite według religijnego rytuału zwanego szechitą to nie jest koszerne i nie nadaje się do jedzenia.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
hanadorota
Czas publikacji:
wtorek, 13 sierpnia 2013 16:42

Polecane wpisy

 • Tradycyjne polskie dania

  Jedzenie i gotowanie to pasja wielu osób, uwielbiamy wypróbowywać nowe produkty, szukamy różnych przepisów i dzielimy się nimi z przyjaciółmi.I chociaż nowoczes

 • Proste przepisy.

  Kiedy nasza kuchnia jest już urządzona to teraz przydałoby się w niej coś ugotować. W Polsce od jakiegoś czasu panuje moda na gotowanie, mnóstwo jest kulinarnyc

 • Urządzanie kuchni

  Urządzając swoje wnętrza musi myśleć nie tylko o zaoszczędzeniu kosztów, ale przede wszystkim o wygodzie. Jeżeli dobierzemy niefunkcjonalne meble to raz dwa oka

Komentarze

Dodaj komentarz

 • dzoanae napisał(a) komentarz datowany na 2014/04/03 13:56:38:

  Ojej pyszności prawdziwe. Ja to bym tak chciała robić coś takiego w domu. Teraz na mojej głowie jest tylko szkoła rodzenia Warszawa jest duża, ale ja mam serio problem z doborem tej idealnej.

 • caffe.galeria napisał(a) komentarz datowany na 2014/11/25 15:45:27:

  trzeba przyznać, że kultura żydowska jest mało znana w Polsce, a z jakiś przyczyn została znienawidzona przez wielu 3

 • dite napisał(a) komentarz datowany na 2015/02/10 12:19:22:

  Cholesterol mnie niemalże zmusza do takiej koszernej diety :) No ale jestem pozytywnie nastawiona, wprawdzie t bone steak zniknie z mojego menu, no ale może tak źle nie będzie :)

Dodaj komentarz